Zlatá podkova Humpolec 2015
23. 8. 2015
V srpnu se konal tradiční závod v jezdecké všestrannosti a spřežení s téměř padesátiletou tradicí v Humpolci. V rámci seriálu jsou pořádány jednotlivé kvalifikační závody a následně finále v Humpolci.

Humpolec každý rok přivítá nejlepší jezdce všestrannosti a vozataje z celé České republiky. Letos se jich sjelo 140. Konal se zde v pořadí již 50. ročník finále Zlaté podkovy. Třídenní klání bylo zahájeno v pátek 21.8. tradičními drezurami. Sobota patřila divácky velmi atraktivním terénním zkouškám, jezdci všestrannosti předvedli šikovnost v krosu, zatímco vozatajové ukázali umění ovladatelnosti spřežení mezi překážkami maratonu. Nedělní program se nesl ve svátečním duchu. Na kolbišti školního statku Humpolec všichni napjatě očekávali, kdo si letos díky skvělému výsledku ve vozatajském parkuru odveze titul Mistra opratí a která dvojice v závěrečné skokové zkoušce vybojuje prvenství ve všestrannosti. Návštěvníci také s velkým nadšením přihlíželi již tradičnímu průvodu koní městem na náměstí, kde všechny přivítal starosta města a další významní hosté. Před tribunami na Dusilovském závodišti pak diváci mohli sledovat jak již zmíněné parkury, tak doprovodný program. 

Měl jsem opravdu velkou radost, že jsem byl požádán, abych dekoroval vítěze jezdeckého sportu, což jsem s velkou radostí učinil.