Aktualita
Zemědělský výbor na výjezdním zasedání do Zvánovic jednal s ředitelem Lesů ČR Ing. Josefem Vojáčkem.
Aktualita
V restauraci Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě se konalo zasedání Komise pro zemědělství Rady Kraje Vysočina. Jednalo se o poslední zasedání Komise v tomto složení. Hlavním tématem bylo lesní hospodářství ve vztahu ke stále se prohlubující kůrovcové kalamitě. Neméně významným tématem byla ochrana zdrojů pitné vody v Kraji Vysočina.
5. 9. 2020
Aktualita
V sobotu se v Jihlavě konaly letošní ročníky. Rád jsem se jich zúčastnil společně s naším kandidátem na hejtmana s panem Martinem Kuklou.
Aktualita
V hotelu Černigov v Hradci Králové se konala volební Valná hromada ČMSSA. Diskusní témata se věnovala budoucí SZP, změnám výplaty národních dotací, převedených nově na SZIF, a omezení použití hnojiv a chemických přípravků na ochranu rostlin. Valné hromady se zúčastnilo víc jak 90 zástupců šlechtitelských firem z celé České republiky.
Aktualita
V Humpolci proběhnul 55. ročník klasické jezdecké soutěže Zlatá podkova. Soutěž se konala pod záštitou Kraje Vysočina a města Humpolce.
Aktualita
Ve čtvrtek 29. 7. 2020 jsem se zúčastnil oslavy výročí 50 let profesionálních hasičů v Třebíči, kde jsem převzal ocenění krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiřího Němce, z rukou generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky generálporučíka Drahoslava Ryby. Ocenění II. stupně mi bylo uděleno za celoživotní práci v zásahové jednotce a podporu profesionálních hasičů ČR.
Aktualita
V soboru 25. července 2020 jsem se na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka zúčastnil již 27. ročníku nejprestižnější české klasické steeplechase Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Pardubicích. Tyto dostihy se konají pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny již od roku 2014 a současný předseda Radek Vondráček dekoroval vítěze letos potřetí.
Aktualita
Na MZE se konalo zasedání k budoucí podobě Společné zemědělské politiky v EU.
Aktualita
Na pražském Žofíně se konalo fórum o Společné zemědělské politice a budoucnosti českého zemědělství.
Aktualita
Po roce jsme měli možnost účastnit se setkání se Svazem včelařů a někteří si vyzkoušeli odvíčkování a vytáčení medu.