Aktualita
Na základě pozvání výboru pro životní prostředí se uskutečnila návštěva delegace Švédského parlamentu vedené předsedkyní Meziparlamentní skupiny přátel Švédsko - ČR paní Betty Malmberg.
Aktualita
Na dnešním podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství byla podána informace o připravovaném zahrádkářském zákonu. Ten společně s českým zahrádkářským svazem diskutujeme víc jak 1 rok.
15. 10. 2019
Aktualita
S radostí jsem přijal pozvání na 129. ročník Velké pardubické. Zaslouženě cenu vyhrál devítiletý francouzský hnědák Theophilos s žokejem Josefem Bartošem.
Aktualita
Při otevřeném dni Agrostroje měli všichni Pelhřimováci možnost navštívit jednu z nejúspěšnějších firem na Vysočině.
Aktualita
Ve dnech 30.9.-4.10.2019 jsem se zúčastnil s výborem pro životní prostředí pracovního výjezdu do Bosny a Hercegoviny.
Aktualita
Společně se zástupci pivovarů a sladoven jsme diskutovali o dopadech legislativních změn na jejich obor.
Aktualita
V rámci Zetor show ve Vysočina Aréně v Novém městě nad Moravou se konalo zasedání Komise pro zemědělství Rady Kraje Vysočina
Aktualita
Ve Vysočina Aréně v Novém městě na Moravě se konalo tradiční Vysočina Zetor show. Letošního roku byl opět pokořen rekord, zúčastnilo se 237 traktorů, čímž byl pokořen rekord z roku 2017 s 174 traktory :-)
Aktualita
V rámci výjezdu s výborem pro životní prostředí jsme navštívili firmu SUEZ v Němčicích nad Hanou, která se zaměřuje na ekologickou likvidaci odpadů.
Aktualita
Členové zemědělského výboru se seznámili při výjezdu se současnou kalamitní situací a českých lesích napadených kůrovcem a diskutovali o možných opatřeních.