Aktualita
Rád jsem přijal pozvání na slavnostní udílení cen Města Pelhřimova v Městském divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově.
Aktualita
Jako místopředseda zemědělského výboru jsem vedl pracovní jednání se zástupci Svazu pivovarů a sladoven, s hlavní hygieničkou ČR Pavlou Svrčinovou a se zástupci Ministerstva zemědělství a Ministerstva zdravotnictví. Tématem jednání bylo projednání projektu Bezpečná restaurace a návrat lidí do hospod, definování podmínek provozování restaurací za zhoršené pandemické situace, seznámení s plány MZ v oblasti gastronomie a představení již fungujících opatření.
Aktualita
Rád jsem přijmul pozvání domácího fotbalového klubu na setkání s partnery FK Pelhřimov.
Aktualita
V sídle Povodí Vltavy se konalo pravidelné pracovní jednání skupiny "Želivka - vodárenská nádrž Švihov". Skupina byla informována o aktivitách od posledního zasedání pracovní skupiny a projednána témata pro následující období. Byli jsme informování o rozšíření pilotního projektu pro podporu zemědělských subjektů v ochranných pásmech VN Švihov na další vodárenské nádrže.
Aktualita
Po covidové pandemii se opět konalo každoroční setkání Zemědělského výboru PS s představenstvem Českomoravské šlechtitelské a semenářské asociace.
Aktualita
Petiční výbor projednal petici Českomoravské myslivecké jednoty na podporu projednávané novely Mysliveckého zákona v PS.
Aktualita
Na Krajském úřadě v Jihlavě jsem se zúčastnil tradičního pracovního setkání Rady Kraje Vysočina se senátory a poslanci.
Aktualita
Jako zástupce České republiky jsem se zúčastnil videokonference Výborů pro zemědělství a rozvoj venkova Parlamentů zemí Visegrádské skupiny.
Aktualita
Hasiči budou přednostně naočkováni, velkou podporu má i přednostní vakcinace dobrovolných hasičů. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vakcinu-dostanou-driv-i-dobrovolni-hasici-40355658#utm_content=ribbonnews&utm_term=dobrovoln%C3%AD%20hasi%C4%8Di&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
Aktualita
Novely legislativních předpisů k náhradám škod způsobených rybpžravými predátory budou účinné od dubna. https://issuu.com/danielaafrankova/docs/rybn_k__stv__45_2021_tisk